top of page

SIRNÁ VODA, VODA PRO VAŠE ZDRAVÍ

Zdraví a odpočinek

Naše voda -

ZDRAVÁ

SÍRA...

Hotel Termal Mušov svým hostům nabízí unikátní možnost koupele ve vodě s nejvyšším obsahem síry v ČR. Voda z geotermálního zdroje MU3G má vřídelní teplotu 46°C, jeho hloubka je 1450m a má osvědčení přírodního léčivého zdroje vydaného vyhláškou MZ ČR 290/1998sb.

Sirnaté lázně prosluly především v souvislosti s léčbou kožních onemocnění, zejména pak lupénky. Nyní mezi lázeňskými hosty můžete najít i pacienty s onemocněním tepen končetin, roztroušenou sklerózou, osteoporózou a pak také klienty po operacích náhrad kyčelních a kolenních kloubů.

"Sirné sulfanové přírodní minerální léčivé vody mají příznivý účinek při léčbě kožních onemocnění, ale i při cévních a nervových onemocněních či nemocech pohybového aparátu.“ MUDr. Leoš Sochor

"Zdroj geotermální vody s vysokým obsahem sirovodíku a minerálních látek s výstupní teplotou pramene 46 °C je zcela ojedinělý v ČR a je vhodný k využití k léčbě indikací u onemocnění pohybového aparátu, nemocí ústrojí močového, nemocí kožních a ženských."

—  expertní komise VZP ČR —

PHILOSOPHY

Jak SIRNÁ voda působí...

Sirovodík a další ionty síry se vstřebávají kůží a sliznicemi, v kůži se sorpcí rychle dostávají přes potní a mazové žlázy do těla.

Ze sirovodíku se uvolní vodík a spojí se s kyslíkem na vodu a zůstane čistá, biologicky aktivní síra, která se dostává do lymfatického a krevního oběhu – působí pozitivně na snížení trombocytů a snižuje riziko trombogeneze.

Iont síry vstupuje do oxidačních pochodů, zvyšuje se tak biologické aktivita bílkovin, enzymů a hormonů biologické povahy. Výsledkem je zvýšení energetických intracelulárních zásob.

Přijetím aktivního iontu síry do tkání se mění sírové můstky v pojivové tkáni, má to pozitivní vliv na elastické a mechanické vlastnosti pojiva.

Síra se podílí na inhibici odbourání elastinu a kolagenu v chrupavkách, šlachách svalů a ve vasciích.

Zvyšuje kvalitu pojivové tkáně svou vazbou na chondroitinsulfát a vazbou na kyselinu hyaluronovou v pohybových tkáních.

Protidegenerativní účinek síry se projevuje u kožních onemocněních.

Jsou prokázány dlouhodobé klinické efekty v oblasti vzestup kondice, nespecifické imunity a snížení únavového syndromu.

Sirné vody mají výrazný terapeutický efekt u všech revmatických onemocnění, u chronických zánětlivých procesů v pohybovém systému, borelióze, chlamydiových infekcí.

Dále jsou indikovány u degenerativních onemocnění kloubů a páteře a u vertebroalgických syndromů. Termoterapie při koupelích působí analgeticky.

Vazodilatačním, antiseptickým a antisklerotickým účinkem jsou indikovány celkové koupele u některých indikací gynekologických, u onemocnění žilního a zvláště pak lymfatického systému.

Sirné vody ovlivňují sekundárně i procesy v kostní dřeni a dalších imunitních orgánech a mohou tak být také díky svému detoxikačnímu účinku úspěšně využívány pro léčbu stavů onkologické indikace.

Sulfanové vody mají desinfekční a protizánětlivý účinek

Prostřednictvím krevního oběhu se síra dostává do sklivce a synovií a příznivě ovlivňuje revmatologické procesy.

Síra je přirozenou součástí peptidů, bílkovin a hormonů, přes kůži se tak dostává do organismu čistá síra bez zátěže transportních mechanismů.

Síra pozitivně ovlivňuje sliznici respiračního traktu a používá se tak při chronických a recidivujících bronchitidách s vazkým hlenem.

"Zdroj 3G Mušov" je svým obsahem titrovatelné síry, vysokou teplotou a prakticky neutrální hodnotou PH významným léčivým pramenem, vhodným zejména pro choroby pohybového aparátu a některé choroby kožní."

-Stanovisko "Referenční laboratoře přírodních léčivých zdrojů MZ ČR" ze dne 30. 6. 1995 -

KONTAKT

Hotel Termal Mušov

Mušov - Pasohlávky 54

Pasohlávky 691 22

Česká Republika

Tel:

+420 775 787 016

Email:

info@hoteltermal.cz

V případě jakých koliv dotazů se na nás neváhejte obrátit. Volejte, pište. Rádi vám odpovíme. 
POHYBOVÝ APARÁT

Sirná voda pomáhá při problémech jako:

 • Revmatoidní artridy I.-V. stupně

 • Degenerativní kloubní onemocnění

 • Stavy po úrazech pohybového ústrojí a po ortopedických operacích

DERMATOLOGIE

Sirná voda pomáhá při problémech jako:

 • Atopický ekzém

 • Toxické kontaktní dermatitidy

 • Stavy po popáleninách

 • Ichtyózy

NEUROLOGIE

Sirná voda pomáhá při problémech jako:

 • Stavy po operacích, ozařování nebo chemoterapii

 • Obrna lícního nervu

 • Roztroušená skleróza

 • Nemoci lymfatického systému

PREVENCE

Dlouhodobé preventivní účinky jsou prokazatelné při pravidelných koupelích. Pravidelnou koupelí budete předcházet mnoha závažným chorobám. Vaše tělo vám poděkuje a vy se budete cítit plní zdraví a energie.

SERVICES
CONTACT
bottom of page